Kaplický Fuchsová (pražská zastupitelka za ANO) nemá úctu před historií!

Spor mezi magistrátem hlavního města a pravoslavnou církví o kryptu parašutistů graduje. Kaplický chce z chrámu Cyrila a Metoděje vyhnat pravoslavnou církev pod záminkou nějakých úředních detailů.

Duchovní této církve v kryptě kostela ukrývali atentátníky na Reinharda Heydricha. A byli za to všichni, včetně nejvyššího představitele církve biskupa Gorazda, popraveni.

Tento kostel a jeho historie má symbolickou hodnotu pro český národ a zasahovat do ní nějakým politikařením a úředničinou je opravdu nevkusné. V dnešní době musíme hájit tradiční hodnoty a historické odkazy a ne je záměrně či z pouhého amaterství destruovat.

Autor: Alexandra Udženija | středa 22.6.2016 12:20 | karma článku: 0 | přečteno: 22x